Home KRÁSA A ZDRAVÍ Účinky saunování na lidské tělo?

Účinky saunování na lidské tělo?

by redakce
sauna saunování

Saunování je již dlouhodobě považováno za druh relaxace, která významným způsobem pomáhá lidskému tělu. Technologie klasického saunování ve finských saunách je praktikovaná již stovky let. jaký vliv má saunování na lidské tělo a jakým způsobem mu vlastně prospívá? Na účinky saunování, pozitivní, ale i negativní dopady se nyní zaměříme detailněji.

Zlepšení krevního oběhu

Vliv tepla má blahodárné účinky na lidský organismus především díky zlepšení krevního oběhu. Tělo se zahřívá a krev cirkuluje rychleji. To pomáhá v mnoha oblastech. Svaly rychleji regenerují a necítíte únavu. Bolavé a namožené svalstvo také rychleji regeneruje. Roztahují se žíly a saunování zabraňuje krevním sraženinám.

Vliv saunování na pokožku i na mysl

Při saunování dochází k roztažení pórů a vyplavování nečistot z těla. Potem se z těla odstraní velké množství škodlivých látek. Pokožka navíc zůstává mnohem jemnější a pevnější. Saunování nemá ale vliv jen na fyzický stav člověka, ale i na jeho mysl. Při pobytu v sauně odpočívají nejen svaly, ale také mysl. Příjemné a klidné posezení bez stresu, a třeba i s relaxační hudbou potřebujeme při současném pracovním vytížení stále častěji.

2 základní techniky saunování

V současné době existují 2 typy saun, které lze využívat. První způsob je klasický – finská sauna. Klasická sauna s kamny a nahřátými kameny, přes které se polévá voda a vytváří se pára. Druhou, moderní, technologií jsou infrasauny – sauny s instalovanými infrazářiči. Tato metoda je bez páry. Ideální pro všechny zájemce o saunování, kteří mají problémy se srdcem a pobyt v klasické sauně jim nedělá dobře. Ovšem milovníci klasického saunování nedají na parní saunu dopustit. Záleží jen na vás, pro jaký způsob se rozhodnete. Infrasauny mohou být i menší konstrukce, které se vejdou i do menších prostor v interiéru.

You may also like

Leave a Comment