Home KRÁSA A ZDRAVÍ 3 pádné důvody, proč si každý den dopřát alespoň jedno jablíčko!

3 pádné důvody, proč si každý den dopřát alespoň jedno jablíčko!

by redakce
zdravé jablko

Pod přívalem exotického ovoce možná i vy nad „obyčejným“ jablíčkem ohrnujete nos. Mělo by tomu být právě naopak. Jablko totiž obsahuje celou řadu pro lidské tělo prospěšných látek. Pokud si ho dopřejete každý den, bude to mít velmi pozitivní vliv na vaše zdraví! Jak jedno jablko denně pomůže i vám?

Působí na imunitní systém

Jablka obsahují vysoký podíl vitamínu C, který je nezbytný pro dobře fungující imunitní systém. Ve 100 g jablku se může vyskytovat až 20 mg vitamínu C! Dále obsahuje vitamín E a B6, i ty jsou důležité pro obranyschopnost organismu.

Pomáhá harmonizovat vylučování

Zejména slupka jablek obsahuje ve větším množstvím vlákninu. Pokud budete jíst jablko každý den, vaše střeva se pročistí a nebudete trpět zažívacími potížemi, jako je zácpa nebo průjem. Jablka obsahují poměrně vzácnou rozpustnou vlákninu pektin, která dopomáhá k vylučování škodlivých látek (toxinů) z těla.

Pro správný růst a vývoj

Jablko je bohaté na minerální látky. Obsahuje hořčík, draslík, vápník, želeno, zinek a další. Díky tomu podporuje správnou činnost všech orgánů v lidské těle. Pravidelný přísun těchto minerálních látek zajistí správný vývoj kostí a pozitivně se podepíše na vzhledu pokožky, nehtů a vlasů.

Jak z jablka vytěžit co nejvíce?

Největší množství cenných látek je obsaženo ve slupce, proto ji neloupejte. Jestliže je na vás příliš tvrdá, nebo chcete jablíčko servírovat dětem, které slupku neukoušou, připravte si z jablka čerstvý smoothie nápoj. Jestliže smícháte 3 jablka, 3 mrkve a přidáte několik lístků máty nebo meduňky, vznikne vám úžasný nápoj, který nahradí třeba i svačinu. Jablka také můžete rozmixovat a udělat si z nich dřeň. Bude to super osvěžení pro parné letní dny.

Pozor si dejte na to, jaká jablka kupujete. Rozhodně je nevybírejte jen podle vzhledu. Například jablka ze supermarketů mohou být ošetřena leštícími látkami. Je určitě lepší si najít farmu a koupit jablíčka v bio kvalitě. Možná nebudou tak krásná na pohled, ale na chuti to poznáte – bude výraznější a jemnější!

You may also like

1 comment

Jablečné sušenky zdravě 21. 2. 2018 - 22:44

Recept na zdravé jablečné sušenky od Danči.

Reply

Leave a Comment