Home RADY A TIPY Opalování v soláriu ano, ale jen s mírou!

Opalování v soláriu ano, ale jen s mírou!

by redakce
je škodlivé solárium

Bronzová pleť je pro spoustu lidí synonymem zdravého a vitálního vzhledu. A protože nemáme celoroční přístup na prosluněnou pláž, uspokojujeme svou touhu po perfektním opálení v soláriích. Patříte-li k milovníkům snědé kůže i vy, berte na vědomí, že krása může být vykoupena neúměrnou daní – nadměrné opalování významně zvyšuje riziko vzniku kožního nádoru. Jak tomu předejít a jaká pravidla v soláriu dodržovat?

Rakovina kůže je bohužel až příliš častá. Vzniká při předávkování UV zářením, které produkují i solária. Jedná se zejména o UVB záření způsobující zarudnutí kůže až spáleniny. Dlouhodobé působení pak může vést až k puchýřům.

Bezpečné však není ani UVA záření. Naopak je ještě zákeřnější, protože nezpůsobuje zarudnutí kůže a vyvolává falešný pocit neškodnosti.

Podle dermatologů jsou nejohroženější skupinou mladí lidé do 25 let. Z tohoto důvodu je v některých zemích vstup do solárií omezen. Například v sousedním Německu se lze opalovat až po dovršení plnoletosti. Jejich slova potvrdil i kvalifikovaný personál z Kentoya Fitness. Známá posilovna a solárium Praha disponuje moderními profi přístroji s možností regulace intenzity záření na základě fototypu.

K základním pravidlům bezpečného opalování v soláriu patří střídmost. Do solárka nesmíte chodit příliš často a vystavovat se záření na delší než doporučenou dobu. Lidé se světlou pokožkou by se měli soláriím vyvarovat úplně.

Velmi důležitá je vhodně zvolená opalovací solární kosmetika. Větší pigmentová znaménka je vhodné přelepit.

Dodržíte-li doporučenou frekvenci opalování a vystavíte-li své tělo záření pouze krátce, dosáhnete pěkného opálení a minimalizujete riziko vzniku rakoviny. K obecným pozitivním účinkům solárií patří syntéza důležitého vitamínu D3, posílení imunitního systému, pozitivní dopad na proces látkové výměny, zvýšená tvorba serotoninu a zvýšení odolnosti proti stresu.

Trenéři z Kentoya Fitness – solárium a posilovna Praha potvrdili, že opalování navíc snižuje chuť na sladké. Což přijde vhod každému, kdo se právě snaží shodit nadbytečné kilogramy.

You may also like

2 comments

Mirka 1. 11. 2018 - 13:36

Dobrý den, mohu do solaria po bazenu? U nás ve meste ho mame pod jednou strechou. Někde jsem četla že snad až hodinu po osprchovani.Děkuji.

Reply
redakce 5. 11. 2018 - 15:56

Solária opalují na jiném principu než slunce, a efekt se dostavuje až zhruba po šesti hodinách. Po tuto dobu byste se sprchovat neměla.

Reply

Leave a Comment